A borító [Forrás: Moly] |
"Mit tesz az, akinek összetörték a szívét? Úgy van. Telefonál a legjobb barátnőjével, csokoládét majszol és hetekig dagonyázik a boldogtalanságban. Csak az a bökkenő, hogy az akarata ellenére időutazóvá vált Gwendolynnak egészen más dolgokra kell tartalékolnia az energiáit: például a túlélésre. Mert azok a szálak, amelyeket a kétes hírű Saint Germain gróf még a múltban illesztett egymáshoz, immár a jelenben is veszélyes hálóvá szövődtek.
Ahhoz, hogy felfedjék a titkot, Gideonnak és Gwendolynnak nem elég eltáncolni egy menüettet a 17. század egyik legpompásabb bálján, hanem hanyatt-homlok kell belevetniük magukat a kalandokba bármelyik évről is legyen szó…
Érzelmi hullámvasút az évszázadokon keresztül: Gideon és Gwen kalandjai Kerstin Gier, kitűnő bestseller-szerző tollából.
Beleszeretsz!"
"A két sóvárogva várt mesebeli herceg ezen a reggelen kivételesen az istállóban hagyta a fehér paripáját, és metróval érkezett – szónokolta Xemerius kenetteljes hangon. – Amikor megpillantották őket, a két hercegnőnek felcsillant a szeme, és amikor az ifjonti hormontöltetek zavart puszik és bárgyú vigyorok formájában összetalálkoztak, az okos és végtelenül szép démonnak sajnos bele kellett hánynia egy papírkosárba."
A könyvből készült film borítója [Forrás: IMDB] |
Azt írtam, hogy az előző kötet vitte a prímet. Hazudtam. Ez a rész tette fel az I-re a megérdemelt pontot. Mindössze két hét alatt (saccra, nem számoltam a történeti időmúlást) Gwendolyn rengetegszer elapszált a múltba, próbálta megmenteni a két ex-időutazó becsületét és leleplezni Saint Germain grófját - aki nem is annyira gróf, mint próbálja mindenkivel elhitetni. Az igazi pofára esés pedig a jóslat teljes megismerése és értelmezése volt.
A másik fontos szál a szerelem kibontakozása és elfogadása volt. Ahogy a trilógia címe sejtette, itt bizony akkor is boldogság lesz, ha a fene fenét eszik is! Valamint akkor is, ha a gróf célja az örök élet, s ennek egyetlen dolog áll az útjába, az pedig maga Gwendolyn s a mágiája.
Csodaszép fanart [Forrás: Tara Spruit Art] |
Na, de ezt leszámítva a legmegdöbbentőbb a vége volt. Az már tényleg túl nagy spoiler lenne, szóval csak ennyi utalást teszek rá - még ha eddig nem is tartottam magam annyira ehhez, de ezt egyszerűen nincs pofám leírni. Tátott szájjal olvastam, amikor a végéhez értem, de az a fricska, ahogy csak azért is megoldották az együttlétet, mosolygásra késztetett.
Összességében az egész trilógia az egyik legjobb kortárs szerelmi regény, ami mostanában a szemem elé került. Bátran merem bárkinek ajánlani, aki kicsit is érdeklődik a szerelem és a történelem iránt, bár inkább az előbbi a mérvadó...
Szerkesztői megjegyzés: 2014-ben készült értékelés.)
Szerkesztői megjegyzés: 2014-ben készült értékelés.)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése