A gyönyörű borító [Forrás: Moly] |
Fülszöveg: "Jason egy teljesen átlagos
fiú, pedig már tizenhét éves.
Ez azért gond, mert a különlegeseket képző Birodalmi Lumen Akadémia növendéke,
ahol elvárás, hogy megmutassa a tehetségét. Emiatt újabb és újabb hazugságokba
kényszeríti magát, mígnem a sors váratlanul a császár ellen lázadók táborába
sodorja.
Ekkor teljesen felfordul körülötte a világ. Már azt sem tudja, kiben bízhat, ki
az ellenség, miközben arra is rá kell jönnie, kicsoda ő valójában. Enélkül
ugyanis reménytelen, hogy valaha visszakapja az életét.
Aztán a holtidő
kíméletlenül és véglegesen elsodor mindent.
Semmi sem lesz már olyan, mint azelőtt.
Jason úgy érzi, nem képes
lépést tartani a valósággal.
Azonban a túlélésért ezen mindenképp változtatnia kell."
A Szitakötőre egy koncepció (Sajnos nem "igazi" szárnyas, mindenki denevérben utazik) [Forrás: Pinterest] |
Ezzel nincs semmi baj, mert cserébe szereplők egész seregével kell foglalkoznunk! Ami nekem először szemet szúrt, hogy nem Jasonnel indult a történet – ami meglepő és ugyanakkor figyelemfelkeltő indítás volt. Elvégre ezt szoktuk meg, nem? Hirtelen elindult az élet, a főszereplő felbukkan és megismerjük. Itt előbb találkoztunk Diaz vezetővel, egy ideges sofőrrel, Magnussal a szekrénynagyságú fiúval és így bukkant csak fel Jason és Gobak oktatórobotja. De annyira „bezavart” a borító, hogy nem tudtam hova tenni még itt. Felbukkant végre egy lány, a tizenegy (majdnem tizenkettő!) éves May, leplezetlen csodálattal viseltetett ifjú hősünk iránt (aki itt még csak ifjú és cseppet sem hős, inkább szeleburdi). Viszont a borítón egy jóval idősebb lányt látunk, pedig a leírás alapján azt hittem, hogy May az. Plusz Jasonre számítana az ember, elvégre mégis miatta kerültünk bele az egészbe – és erre itt egy ilyen fricska, amiért puszi jár a hasakra.
Tehát az egész elindul a három akadémiai növendékkel, akik közül természetesen Jason kerül bajba, ám May és az imádata nem hagyja magára a fiút és követi. Ahol aztán pár nappal később a lázadás kellős közepébe csöppennek és igyekeznek nekik megmutatni, hogy a császárság nem fenékig tejfel, bármennyire is azt próbálják megtanítani az akadémián. Szökni próbálnának a rajtaütés során, de minden balul sül el: May eltűnik, Jasont pedig maga Kieran császár elég viszik. És itt történik meg az a csavar, amitől leesett az állam (először): [spoiler] ez a mocskos császár egy ritka elme lumen, akiktől már évtizedekkel ezelőtt is rettegtek az emberek, csak hát mégis Ő a császár, vele nehezebb szembe szállni. Szóval ez a jó ember manipulál és áskálódik: így megvallja Jasonnek, hogy bizony Ő indította el az egész lázadás ötletét, hogy megszabaduljon a lumenektől egy háború során; illetve a legenda, miszerint van egy _kiválasztott_ is az Ő szüleménye. Pláne, hogy eddig azt hitték, hogy főszereplőnk az. Akinek semmilyen tehetsége nincs, csak egy monó. Szóval miután elcsevegtek a császár úgy dönt, hogy szobrot készít Jasonből és otthagyja. Ekkor jön a pofon: hirtelen kivágódik az ajtó, egy gyönyörű lány robban be rajta és megszabadítja hősünket – és mint mindennek a végén kiderült az a pár pillanatnak tűnő idő, amit Jason ott töltött abban a szobában egyedül négy évet jelentett a világnak. Négy elvesztegetett évet. [/spoiler - ha kijelölöd a szakaszt el tudod olvasni!]
Az én képzeletemben a "felnőtt" May (És végre nem egy kép, ami csak mellből áll...) [Forrás: Deviantart - CaptainIrachka] |
Ami pergett ezerrel! Az eleje kicsit nehezen ment, de a második könyvtől már sokkal bőszebben olvastam a sorokat. Indult a nagy csata, készültek az emberek és közben a két tinik szenvedett, ahogy illik egy young adult regényben. Tetszett May hozzáállása Jasonhöz: most akkor ez még mindig egy gyerekszerelem vagy valami más? Elmondja-e, hogy mi történt vagy kímélje meg? Ez tetszett az egyik legjobban, mert nem az a picsogós fajta volt, hanem az őszinte aggodalom és teljesen jogos kérdés.
Na, elmeséltem itt mindent de elértem a végére… ahol leszakadt az arcom az utolsó 30-40 oldal alatt. Köszi szépen, köszi! ERRŐL NEM VOLT SZÓ.
Érted, kényelmesen gurulok haza a busszal és erre bedobott egy olyan utolsó jelenetet, hogy azt hittem szétszaggatom a könyvet. De egyben vagyunk, nem kell aggódni, senkinek sem esett baja. (Csak a lelkemnek…) Na, de ezt a csattanót nem lövöm le tényleg, tessék elolvasni a könyvet!
Gyorsan elmondom a legfontosabbakat: remek kivitelezés, nagyon finom illata van és egy tök érdekes steampunk regény, aminek vegyesen állok a végéhez – miszerint kell-e neki folytatás vagy sem?
Egy gázos forradalom, egy gőzös világban.
Műfaj: steampunk,
kalandregény
Korosztály: 12-16, Young
adult
Terjedelem: 368 oldal
Kötés: kartonált,
ragasztott
Szerkesztő: Habony Gábor
Korrektúra: Vas Annamária
Borító: Varga Zsolt
Írta: Holden Rose
Megjelenés éve: 2018
Itt is megköszönöm a remek stílusú recenziót! :D Köszönöm!
VálaszTörlésHát én köszönöm a remek lehetőséget :D
Törlés